„Co artystom w głowach siedzi?”- warsztaty monotypii

W poniedziałek 15 listopada grupa „Pracowitych Pszczółek” wzięła udział w warsztatach monotypii w księgarni „Mieszko”. Celem było nie tylko poznanie ciekawej techniki , ale także rozpowszechnianie czytelnictwa, oraz zachęcanie do kupowania książek w księgarniach. Warsztaty poprowadziła znana im Anna Kaszuba-Dębska - krakowska ilustratorka, graficzka, pisarka i reżyserka filmów animowanych. Pani Ania najpierw przeczytała swoją najnowszą książkę dla dzieci, a następnie dzieci przystąpiły do pracy. Monotypia to najprostsza metoda graficzna, która polega na uzyskaniu tylko jednej odbitki graficznej. W dużej mierze wynik końcowy dzieła, to efekt przypadku, co dodaje dziełu dodatkowych atutów. Podczas zajęć monotypicznych przedszkolaki malowały ilustracje do książki „Stryjenka Milenka- Strachy na lachy”. Dodatkowo dzieci za pomocą stempli i literkowych pieczątek ozdabiały wykonane monotypie dodając zwroty lub luźne słowa. Dzieci były bardzo aktywne i twórcze. Dziękujemy za kolejną wspaniałą przygodę.