Budżet Obywatelski - głosuj na zadanie nr 3!

Drodzy Rodzice,
w związku z tym, ze właśnie został zakwalifikowany do realizacji wniosek Przedszkola nr 5 (do projektu Budżetu Obywatelskiego) dotyczący stworzenia mobilnego placu zabaw "Kącik Malucha” na tarasie placówki, proszę o oddawanie głosów!! (przecież to także Wasze przedszkole, Waszych dzieci czy w przyszłości wnuków).

Link do głosowania online:

Na głosowanie jest tylko 12 dni tj. do 02 listopada 2022 r !!.

• Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Miasta Gorlice, który w roku przeprowadzania głosowania ukończył lub ukończy 16 lat oraz posiada zameldowanie stałe lub czasowe na terenie Miasta Gorlice.

• Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz - elektronicznie bądź poprzez papierową kartę! do głosowania w Pawilonie Historii Miasta w Gorlicach. (można spacerkiem przejść się i oddać głos)

• Można głosować na projekty z dowolnego osiedla. Nie ma obowiązku głosowania na propozycje z osiedla, w którym się mieszka. (może zatem na nasz projekt glosować ktoś np. z ul.Kosciuszki, ul.Szopena itp)

• Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL
  • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego
  • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.

JEST NAS TAK WIELU, ŻE DAMY RADĘ!!!!!

Nr 3 Kącik malucha – doposażenie Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gorlicach

Rodzaj: osiedlowy

Osiedle: Nr 2

Koszt: 50 000 zł

Opis projektu:

Projekt zakłada zakup urządzeń i bezpiecznej nawierzchni do urządzenia mobilnego placu zabaw, przy Miejskim Przedszkolu numer 5 w Gorlicach. Plac zabaw, to niezwykle ważne miejsce mające wpływ na rozwój dziecka. Pozwala na zabawę, przyczynia się do doskonalenie wzorców ruchowych i nabywania większej świadomości swojego ciała. Ponadto, dzięki rożnym możliwości zabawy, dziecko kształci swoją kreatywność i pobudza wyobraźnię.
Przy Miejskim Przedszkolu numer 5 w Gorlicach istnieje niezagospodarowana przestrzeń tarasu, ok. 60m2 wyłożonego kostką brukową, na którym prowadzone są dla przedszkolaków różne aktywności. Ze względu na przepisy prawa budowlanego, w tym miejscu nie może zostać wybudowany plac zabaw z urządzeniami przytwierdzonymi na stałe do gruntu, dlatego nasz projekt zakłada zakup dla placówki urządzeń zabawowych, wśród których powinny się znaleźć m.in.: mobilny plac zabaw, zjeżdżalnie, tablice manipulacyjne, jeździki, przenośne urządzenia mini siłowni oraz zabawki i urządzenia przeznaczone do rozwoju procesów sensorycznych. Wybrane urządzenia powinny uwzględniać potrzeby dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi.

To najlepsze rozwiązane dla przedszkola, ponieważ taki mobilny plac zabaw byłby wykorzystywany nie tylko od okresie od wiosny do jesieni. Mobilny plac zabaw to bezpieczna przestrzeń przeznaczona do rekreacji, przemyślana w taki sposób, aby mogli z niej korzystać wszyscy (niezależnie od wieku, grupy społecznej czy stopnia sprawności), w największym możliwym stopniu (godząc potrzeby osób z różnymi ograniczeniami), bez potrzeby adaptacji bądź wyspecjalizowanego projektowania (bez rozwiązań dedykowanych specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami).
Urządzenie mobilnego placu zabaw nie wymaga żadnych pozwoleń budowlanych, wykonania projektu, ani prac przygotowawczych. Urządzenia nie będą na stałe przytwierdzone do gruntu i nie zatarasują drogi pożarowej.