Zajęcia w bibliotece

Dzieci z grupy "Pracowite Pszczółki" i "Wesołe Misie" raz w miesiącu będą brały udział w zajęciach organizowanych przez Panie Bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Za nami już dwa takie zajęcia. Na pierwszych zajęciach Panie przypomniały zasady korzystania z biblioteki, oraz opowiedziały jak ważne są dla nas książki. Pokazały, że książka nie jest tylko dla kogoś, kto umie czytać, ale dla wszystkich, którzy mają ochotę po nią sięgnąć. Książka może być kolorowa, taka, którą można się bawić, targać, głaskać-czyli książki interaktywne z tekturowymi, plastikowymi, szmacianymi, gumowymi kartkami. Po zajęciach dzieci same tworzyły swoje książki. Na drugich zajęciach dzieci spotkały się z Panią Leśnik, która opowiedziała o ptakach, które zostają lub odlatują na zimę, oraz w jaki sposób należy im pomagać zimą. Oczywiście po spotkaniu nadszedł czas na zajęcia praktyczne na których przedszkolaki wykonały własne karmniki dla ptaszków.

Każde zajęcia są czasem mile spędzonym, ale przede wszystkim czasem w którym można się nauczyć czegoś ciekawego. Paniom bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.