Pszczoły w przedszkolu

W ubiegłą sobotę obchodziliśmy dość ważne święto - Dzień Pszczół. Nasze życie na ziemi, bez tych małych, pracowitych owadów, wyglądałoby zupełnie inaczej ( i nie chodzi tu wyłącznie o brak w naszej diecie pysznego, słodkiego miodu). W nawiązaniu do wspomnianego święta nasze Przedszkole odwiedziła spora gromada... pszczół. Jako, że jeden z naszych nauczycieli - pan Rafał - posiada niewielką pasiekę, poprowadził dla każdej z przedszkolnych grup krótkie warsztaty, podczas których dzieci miały okazję nie tylko poznać tajniki pracy pszczelarza, ale również z bliska poobserwować pszczoły umieszczone w specjalnym, pokazowym ulu. Od teraz każdy z naszych przedszkolaków wie, dlaczego pszczoły są tak pożyteczne i ważne w ekosystemie, a także bezbłędnie potrafi odróżnić trutnia od pszczoły robotnicy.