Dziecko Bohaterem Bajki – Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

W środę, 12 czerwca, na sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Dziecko bohaterem bajki”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela.

Celem konkursu było propagowanie twórczości plastycznej oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Na konkurs wpłynęło 35 prac, wykonanych w różnych technikach i prezentujących wysoki poziom artystyczny. Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa młodsza:

I miejsce Franciszek Gucwa

II miejsce Antoni Biełous

III miejsce Kacper Kozioł

Grupa starsza:

I miejsce Wiktoria Kucia

II miejsce Ida Budzioch

III miejsce Lena Zabierowska

Wyróżnienia:

Julia Gurba

Weronika Szafarz

Maja Gorzkowicz

Zofia Wrońska

Całe spotkanie wzbogacone zostało występami przedszkolaków przygotowanych przez wszystkie przedszkola biorące udział w naszym konkursie.

Dziękujemy serdeczne uczestnikom za udział. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału za rok!