Dzień Europy

9 maja obchodzony był Dzień Europy, Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji Pracowite Pszczółki zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim.

Święto Państw Europejskich było  okazją do poznania i przypomnienia wiadomości o Europie oraz Unii Europejskiej i jej symbolach: flagi, hymnie, stolicy, walucie.

Bardzo ważne jest abyśmy znając symbolikę Unii zawsze pamiętali o symbolach narodowych naszego kraju, dlatego też o nich sobie przypomnieliśmy.

Głównym celem całego przedsięwzięcia było kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.  Dzieci otrzymały w tym dniu  od dyrekcji Komisji Europejskiej książeczki, kolorowanki oraz piękne mapy Europy, za które serdecznie dziękujemy.