Grupa 5 - Pracowite Pszczółki

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Była to doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć, iż warto dbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Dzień Europy

9 maja obchodzony był Dzień Europy, Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji Pracowite Pszczółki zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim.

„Co artystom w głowach siedzi?”- warsztaty monotypii

W poniedziałek 15 listopada grupa „Pracowitych Pszczółek” wzięła udział w warsztatach monotypii w księgarni „Mieszko”. Celem było nie tylko poznanie ciekawej techniki , ale także rozpowszechnianie czytelnictwa, oraz zachęcanie do kupowania książek w księgarniach.

Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

25 października dziewczynki z grupy „Pracowite Pszczółki” wzięły udział w 40 Jesiennym Gorlickim Konkursie Poezji Jednego Wiersza. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci, pobudzenie aktywności twórczej.

Czas na bajkę

21 października grupa Pracowitych Pszczółek wzięła udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Czas na bajkę” zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci wysłuchały opowiadania o zielonej skarpetce ze znanej im  i lubianej  książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Prace w Ogrodzie

Prace w ogrodzie czas zacząć! Przedszkolaki z grupy Montessori „Pracowite Pszczółki” jak co rok sadziły kwiaty, które swoim wyglądem będą nas cieszyć na wiosnę.

Starożytna Grecja

W piątek 10  września dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” brały udział  w zajęciach pt. „Starożytna Grecja”.